aham
15 بهمن 1401 - 11:58

۵۰۰ هزار فقره پرونده قضایی راکد در مازندران امحاء شد

ساری- رئیس کل دادگستری مازندران گفت: در ده ماهه سال جاری بیش از ۵۰۰ هزار فقره پرونده موجود در بایگانی راکد دادگستری مازندران امحا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد صادق اکبری بااشاره به بازدیدهای مختلف از حوزه‌های قضائی از جمله بایگانی‌های راکد و حجم بالای پرونده‌ها در بایگانی راکد حوزه‌های قضائی تاکید کرد: رؤسا و دادستان‌های هر حوزه قضائی باید نظارت لازم درمورد پالایش پرونده‌های موجود و ارسال پرونده‌ها به استان داشته تا بتوان بخش بزرگی از فضای فیزیکی هر دادگستری و بخشی از بایگانی‌های راکد آزاد و فضای بیشتری برای خدمت رسانی به مردم ایجاد شود.

وی تلاش تمامی کارکنان دستگاه قضائی استان را برای انجام این امر مهم ضروری دانست و تاکید کرد: این نوع برنامه‌ها و تلاش‌ها می‌تواند در پیشبرد دیگر اهداف دستگاه قضائی مثمر ثمر باشد.

رئیس کل دادگستری مازندران همچنین اعلام کرد: در ۱۰ ماه سال جاری، یک میلیون و ۴۳ هزار و ۵۲۳ فقره پرونده ثبت اطلاعات فرم در رایانه، یک میلیون و ۷۴ هزار و ۱۲۰ فقره پرونده نیز اسناد ضروری اسکن و ۵۴۷ هزار و ۶۶۸ فقره پرونده امحا ء شد که در مجموع یک هزار و ۹۶ متر مساحت اداری با مدیریت معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی، معاونت مالی، پشتیبانی و عمرانی وهمکاری رؤسا و دادستان‌های استان آزاد شد.

حجت الاسلام اکبری افزود: برنامه ما این است که با تلاش تمامی همکاران تا پایان سال بتوانیم تمامی پرونده‌ها را پالایش و پرونده‌های عادی و غیرقابل استفاده را امحا ء کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1018242