aham
15 بهمن 1401 - 10:31

ابوذری: کار نیمه‏ تمامم را تمام خواهم کرد/ قدم آخر، مشکل کشتی من بود

نفر اول وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد کشور می‌گوید دلیل اینکه تا امروز نتوانسته خود را در قالب یک چهره مدعی تیم ملی نشان دهد، قدم آخر کارش بوده که آن را محکم برنداشته اما این بار می‌خواهد کار نیمه تمامش را تمام کند.

حسین ابوذری که طی روزهای گذشته به عنوان قهرمانی وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد بزرگسالان کشور رسید، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه این اولین مسابقه‌اش در وزن جدید بود، اظهار داشت: آخرین مسابقه‌ رسمی‌ که پشت سر گذاشته بودم، مسابقات کشورهای اسلامی بود که در وزن 70 کیلو نقره گرفتم. بعد از آن به 74 کیلو آمدم و این اولین مسابقه‌ام در وزن جدید بود که باتوجه به تمریناتی که زیر نظر مربیانم در ساری و قائمشهر داشتم، خداراشکر توانستم قهرمان کشور شوم.

 

این کشتی‌گیر مازندرانی که چند سالی است زیر نظر بهنام طیبی و مراد محمدی تمرین می‌کند، در این‌باره تصریح کرد: از رده سنی نوجوانان پیش آقا بهنام (طیبی) تمرین می‌کردم، در سال‌های اخیر هم علاوه بر او، تمریناتم را زیر نظر مراد محمدی هم دنبال می‌کنم.

ابوذری 23 ساله در مورد حریفان شاخصی که آنها را در مسابقات کشوری شکست داد، عنوان کرد: عرفان الهی را در کشتی سومم بردم، در نیمه‌نهایی هم از سد حامد رشیدی گذشتم، در مجموع من در مسابقات کشوری 6 دور کشتی گرفتم.

وی در مورد فینال نزدیکش با امیرحسین حسینی که از حریف عقب افتاده و در ثانیه‏‌های پایانی باخت را با پیروزی عوض کرد، گفت: در لیگ امیرحسین حسینی را 8-4 برده بودم، اما اینجا 5-5 شدیم. در مسابقات کشوری از او عقب افتادم و کشتی کمی حساس شد، دلیلش هم کشتی‌های سنگینی بود که در روز اول گرفته بودم و بدنم خالی کرده بود. خوشبختانه توانستم در ثانیه‌های پایانی امتیاز از دست داده را جبران کنم. می‎توانستم کشتی بهتری در فینال بگیرم.

ابوذری حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را اولین تجربه‌اش دانست و در مورد اینکه چرا تا پیش از این نتوانسته خودش را به عنوان یک چهره مدعی تیم ملی مطرح کند، خاطرنشان کرد: اولین مسابقه بین‌المللی که در آن حضور پیدا کردم، مسابقات کشورهای اسلامی بود، تا پیش از آن، یک سری اتفاقاتی رخ می‌داد که قدم آخر را نمی‌توانستم خوب و محکم بردارم. مثلا در جوانان اول می‏‌شدم، در جام‌هایی که پیش روی‌مان قرار می‎گرفت هم نتیجه خوبی کسب می‎کردم اما قدم آخر خراب می‌شد. حالا یا بدشانسی بود و یا هر چیز دیگری، این بار اما همه چیز خوب پیش رفت. چه به لحاظ بدنی و چه فنی، شرایط خوبی داشتم. پیش از مسابقه نه مصدوم شدم و نه سرما خوردم. به این باور رسیده بودم که می‌توانم همه حریفانم را ببرد.

ابوذری در پاسخ به این سوال که چه چیزی باعث شده این خودباوری در او ایجاد شود، گفت: باتوجه به تمریناتی که انجام دادم، از نظر روحی شرایط خوبی پیدا کردم. تمریناتم در این مدت دو برابر شده بود، از لیگ، روی نقاط ضعفم کار کردم. در دفاع سرپا مشکل داشتم و نمی‌توانستم از زیرگیری‌هایم به امتیاز برسم و حریف را خاک کنم، اما در مسابقات کشوری از خودم راضی بودم، هرچند که هنوز هم کامل نشده‌ام و باز هم باید روی ضعف‌هایم کار کنم.

نفر اول مسابقات کشوری که حضور در رقابت‎های قهرمانی آسیا و سپس رویارویی با یونس امامی دارنده مدال برنز وزن 74 کیلوگرم جهان را پیش روی خود می‌بیند، در این خصوص نیز تاکید کرد: به همین شکل پیش می‌روم و اصلا به حریف کاری ندارم. هر کسی که می‌خواهد، باشد. بردن اصولی دارد که من سعی می‌کنم در کشتی‌ام آن را رعایت کنم تا نتیجه بگیرم. دوم و سومی آسیا هم به دردم نمی‌خورد، باید حتما طلا بگیرم. در مورد یونس امامی هم، تجربه کشتی گرفتن با او را ندارم ولی قبلا با هم تمرین کردیم. روز مسابقه هر کسی آماده‌تر باشد، بهتر نتیجه می‏گیرد. این دفعه می‌خواهم تمامش کنم، تا امروز همیشه کارم در کشتی نیمه تمام مانده که باید به بهترین شکل ممکن آن را به انتها برسانم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018055