aham
15 بهمن 1401 - 09:06

میز دانشجو| نکات مهم بازیابی رمز ورد به آموزشیار/ رفع مشکل گزینه فراموش

یکی از دغدغه های دانشجویان دانشگاه آزاد فراموشی رمز ورود به سامانه آموزشیار است، در این قسمت میز دانشجو سعی داریم این دغدغه را رفع کنیم .

گروه دانشگاه خبرگزاری فارس- در این قسمت میز دانشجو سعی داریم یکی از دغدغه های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که باعنوان فراموشی رمز ورد به سامانه آموزشیار است را رفع کنیم و نکات مهم و کلیدی  بازیابی رمز ورود به  آموزشیار  را یادآوری کنیم.

* نکات مهم بازیابی رمز ورد به آموزشیار 

دانشجویان برای تغیر رمز ورود خود باید دقت داشته باشند سامانه آموزشیار مانع از گذاشتن رمزهای مشابه قبلی می شودوباید رمزی را انتخاب کنید که با هیج یکی از رمزهای شما مشابهت نداشته باشد.«رمز جدید باید متفاوت از رمزهای قبلی باشد.»

*غیر فعال شدن تغیر شماره در آموزشیار

همچنین دانشجویان باید توجه کنند شماره در دسترس خود را حتما از قبل در سامانه آموزشیار ثبت کرده باشند. چون در حال حاضر تغییر شماره همراه در سامانه آموزشیار غیرفعال شده است و در زمان انتخاب واحد ممکن است مشکل ساز شود.

اگر قصد تغییر شماره همراه خود را در سامانه آموزشیار داریدباید به طور حضوری به قسمت امور دانشجویی دانشکده خود مراجعه کنید.

*‌ آموزش فراموشی رمز ورود به سامانه آموزشیار

دانشجویان پس از انتخاب گزینه «فراموشی رمز عبور» پیامک شده با صفحه موجود در تصویر زیر مواجه خواهیدشد.

در قسمت رمز عبور کنونی، همان رمز موقت پیامک شده را وارد کنید و در قسمت‌های بعدی، رمز عبور جدید انتخابی خود را وارد کرده و روی گزینه تایید بزنید.
دانشجویان در ساعت فراموشی یا تغییر رمز عبور با انتخاب (فراموشی) در قسمت پایین صفحه ابتدا نام کاربری و شماره موبایل ثبت شده در سامانه آموزشیار و کد تصویر را وارد کنید و دکمه (تایید) را بزنید برای بازیابی رمز عبور و نام کاربری شماره دانشجویی و شماره موبایل خود را وارد کنید، همچنین شماره موبایل باید از قبل در سیستم آموزشیار ثبت شده باشد.

سپس با انتخاب دکمه ارسال کد درخواست کد فعال سازی کنید و پس از دریافت کد آن را در بخش کد فعالسازی جایگذاری کرده و کد تصویر درخواستی را نیز وارد کرده و سپس دکمه تایید را انتخاب کنید.

 

در این مرحله رمز عبور موقت برای تلفن همراه شما پیامک می شود و سپس با ورود اطلاعات نام کاربری و رمزعبور موقت دریافت شده و جایگذاری کد تصویر و با انتخاب دکمه ورود به سیستم می توانید وارد مرحله بعدی شوید.

در این مرحله کد آیگپ  را وارد کرده و از طریق جایگذاری کد تصویر و دکمه تایید به صفحه تنظیم رمز عبور جدید هدایت می شوید.

 در این صفحه اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و با انتخاب دکمه تایید در صورتی که امنیت رمز وارد شده رعایت شده باشد.(منظور از رمز عبور کنونی همان رمز موقت دریافت شده از طریق پیامک است.) رمز عبور جدید شما ثبت می شود و پیام   تغییرات با موفقیت اعمال شد نمایش داده می شود و با انتخاب دکمه ی ورود به صفحه اصلی سیستم هدایت می شوید.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1017991